Abby Wills- Çocuklar ve gençler için etkili bir yoga öğretmeni nasıl olunur?

Çocuklara İyi Öğretim
Yoga ile büyümekte olan genç insanlar için yoga ile ilgili çocuk yogasında uzman olan ve rehberlik için araştırma yapan yoga öğretmenlerinden her hafta çok sayıda e-posta ve telefon almaktayım. Bununla birlikte, okul yoga hareketi ivme kazanmak için devam ederken, okul topluluklarına hizmet etmek için yetişmiş ve adanmış öğretmenlere ihtiyaç duyulmaktadır.
Bir çocuk yoga öğretmeni olmak birçok farklı şekilde açıklanabilecek bir süreçtir.
Bulunduğunuz Yerden Başlayın.
Gençlere yoga öğretmeniz için size neyin ilham verdiğini derinlemesine düşünmek için biraz vakit ayırın. Bu ilhamın içinde, en güçlü öğrenme deneyimleri doğrultusunda size rehberlik edecek ipuçları bulacaksınız.
Birlikte çalışmak istediğiniz belirli bir kitle hakkında düşünün. En yakın hissettiğiniz belirli bir yaş grubu var mı? Nasıl çevrelerde ders vermek istiyorsunuz?
Arzularınızı netleştirmek sürecinizi bilgilendirmeye yardım edecektir. Örneğin, eğer tam olarak arzunuz, gençlerle okul sonrası programlarda çalışmaksa sizin eylem planınız, ağırlıklı olarak hapsedilmiş gençlerle çalışmak isteyen öğretmenlerinkinden farklı olacaktır.
Güçlü yönlerinizi kaydedin ve gençlere yoga öğretiminde ekstra desteğe ihtiyaç duyabileceğiniz yönleri not edin. Bu, mevcut olanakları araştırmanıza ve bilginizi tamamlamaya yardımcı olacakları belirlemenize yardım edecektir.
Deneyiminiz, ağırlıklı olarak yoga tarafındaysa çocuk yoga öğretmenliği eğitimine ek olarak çocuk gelişimi kurslarına kayıt olmayı düşünebilirsiniz. Gençlere öğretme tecrübesi çok olan fakat yoga öğretim tecrübesi olmayan insanlar, öğretme hızını yakalamak için öncelikli olarak yetişkin bir yoga öğretmeni bulmaya ihtiyaç duyacaklardır.
Uzun Yola Çıkmak
Gençlere yoga öğretmek gerçekten bir uzmanlıktır. Okulda öğretmen olmak için ne kadar zaman, çaba ve çalışmanın yapıldığını düşünün. Bütün bu becerileri yoga konusunu öğretmek için gerekli seriye eklediğinizde önünüzde çok yol olduğunu göreceksiniz.
Ağırdan alın. Hiç kimse, yoga öğretmek ve çocuklara öğretmenlik yapmak için gerekli olan her şeyi bilmeyecektir. Sürecin içinde bulunmakla beraber ilerleyişin her adımını öğrenmeye kendinizi adayın.
Bir çok kişi çocuk veya gençlerin yogasındaki sertifikasyonu sormaktadırlar. Gerçek şudur; belgeler bütün şekiller ve boyutlarda gelmektedir. Bazılarına bir günde ulaşılırken, bazı belgeler yüz saatin üzerinde eğitim, alan çalışması ve gözlemden sonra kazanılır.
Belgelemeler mutlaka harika çocuk yoga öğretmenleri olmayı sağlamazlar. Fakat, öğrenmeye uzun süreli adanma, kesinlikle öğretme becerilerinizi meydana çıkarmaya yardımcı olacaktır.
Öğretmenler sık sık yalnız eğitim vermenin onları öğretmenlik yapmaları için hazırlayacağı fikri ile bana gelirler ve sonra durumun bu olmadığını anlayınca hayal kırıklığına uğrarlar. Eğitim denklemin sadece bir bölümüdür, kısaca ele alınacak önemlilerinden biridir.
Hatırlayın: öğretmeye hazır olduğunuzda bileceksiniz.
Bir Eğitim Seçmek
Burada bahsedemeyecek kadar çok sayıda mevcut harika eğitimler bulunmaktadır. Mümkün olduğunca çok araştırma yapmanızı ve tınlayanı hissetmenizi tavsiye ederim. Bazı eğitimler, öğrenmeyle uygun bir şekilde ilişkilendirilmiş olan yoga uygulamaları üzerinde dururken, diğerleri daha eğlenceli bir yaklaşım önerirler.
Bilginizi artıran bir eğitim seçiniz. Eğer onlarca yıldır bir sınıfta öğretmenlik yapıyorsanız, sınıf yönetimi üzerine kurs çalışmalarına yeni başlayan biri kadar çok ihtiyaç duymayabilirsiniz. İşte burada önceki fikirleriniz faydalı olacaktır. Neye ihtiyaç duyacağınızı aramaya devam ederseniz, onu bulacaksınız.
Seçtiğiniz eğitimin, çalışmak istediğiniz yaş grubuna ve demografisine hitap ettiğinden emin olun. Neyse ki, bütün yaşlar, ihtiyaçlar ve sorunlar için çeşitli eğitimler var.
Bir çok çocuk yoga eğitimlerinin önceden eğitilmiş yoga öğretmenleri için devam niteliğinde eğitim olarak oluşturulduğunu bilin. Bu eğitimlere, uyum, teori ve pratiği içeren yogada sağlam bir temel ile girmek önemlidir.
Gözlem Yapmak
Gençlere yoga öğretme sanatını anlamayı derinleştirmenin en etkili yollarından biri, iş başındaki deneyimli öğretmenleri gözlemlemektir. Yoga yapan gençleri yönlendirmenin nasıl olduğunu anlamak için uzman bir öğretmenle bir kaç derse katılın. Dersleri izlemek zamanla gelişim anahtardır. Sadece bir dersi görmek sizi cevaplardan ziyade daha çok sorularla bırakabilir. Eğer mümkünse, Farklı stiller görmek için birden fazla öğretmeni gözlemleyin
Okul öğretmenlerini de gözlemlemeyi göz önünde bulundurun. Özellikle belirli bir okulda öğretmenlik yapmayı planlıyorsanız, çocuklarla daha önceden etkileşimde bulunmuş öğretmenleri gözlemek için harcadığınız zamanı işe yarayacak. Gözlem yapma size okul kültürü anlayışı kazandıracaktır
Rehberlik Araştırmak
Stili ve yaklaşımı size hitap eden deneyimli bir öğretmen bulduğunuz zaman, onu çaya davet edin. Onlardan rehberlik isteyiniz ve asistanlık yapmayı teklif edin. Bir çok öğretmen sınıfta ekstra yardıma sahip olmaktan memnun olurlar.
Beklentileriniz ve teklifleriniz hakkında açık olun. Haftada bir kez mi? Ayda bir kez mi? Rehber öğretmeninizle hangi sıklıkta iletişim halinde olmak istersiniz? Kendi derslerinizi öğretmeye başladığınız zaman sizi izlemeye gelip geri dönüt vermeye istekli olacaklar mı?
Gönüllü
Bazen para ve yoga, su ile yağ gibi kaynaşırlar. Durum bu olmak zorunda değildir. Henüz başladığınız zaman (ve mümkünse, bütün yolculuğunuz boyunca) zamanınızı gönüllü bir temel üzerine paylaşmanızı öneririm. Öğrenmenizin, kendi zamanınız için iş yapmanın ötesinde olduğunu kesinlikle bilin.
Gönüllü öğretmenlik inanılmaz şekilde eğlencelidir ve sizin yoga ile öğrencilerinize odaklanmanıza olanak tanır. Yeni bir sınıfla başlarken, bazı öğretmenler devam eden öğrenci sayısı hakkında endişe duyarlar. Eğer sınıf belirli bir zaman diliminde doyurulmazsa, atölye sınıfı iptal edebilir. Endişe, akış- etkili öğrenme yolunu kesinlikle kapatabilir.
Tekrar
Vizyonunuzu netleştirip, bazı eğitimlere katılıp, gözlemleyip, asistanlık yapıp, danışmanlık yapılıp ve gönüllü çalıştıktan sonra, çocuklar ve gençlere öğretmek için pratiğinizi oluşturmaya başlamak için hazır olabilirsiniz. Öyle olsa bile, bu alandaki gelişmelerle ilgili güncel kalmak için eğitime devam ederek ve diğer öğretmenlerle ağ oluşturarak yetenekleriniz geliştirin.
Öğretim pratiğiniz kök salmaya başlayınca ve kendinizi başarılı bir çocuk yoga öğretmeni olarak gelişirken bulduğunuzda, uzmanlığınızı diğerleriyle paylaşmayı göz önünde bulundurun. Yeni bir öğretmene danışmanlık yapın veya asistan edinin. Belirli temalar üzerinde öğretim ile ilgili en son ve en harika fikirlerinizi sunan bir blog yazın.
Sürekli gelişen çocuk ve gençlere yoga öğretimi bulunulacak eğlenceli bir yerdir. Rekabet bazen yetişkin yoga dünyasındaki mutluluğu donuklaşırken(her zaman değil, fakat olur), karşılıklı bağıntılılıkta oldukça farkında olan genç öğretimi topluluğunu buldum ve görevi paylaştım. Biz gerçekten bunda birlikteyiz ve ivme güzel bir şekilde gelişiyor.
Abby Wills

shop image