Bedenimi Dinlendiriyorum ve Hedefim İçin Harekete Geçiyorum

  Bu çalışmayı çocuklarınıza okuyabilirsiniz. Eğer okuyacaksanız noktalı yerlerde(…) mutlaka duraklayın. O anlar en değerli anlar. Okuduğunuz cümleleri görsel olarak canlandırmaya çalışacaklar ve noktalı anda bu süreyi vermiş oluyorsunuz. Bazı cümlelerin sonunda parantez içinde 1 dakika yazıyor. Saygıyla 1 dakika bekleyin. Canlandırdığı şeyin tadını çıkarsın detaylara girsin.
  Matın üzerine rahat edecek şekilde sırt üstü uzan. Gözlerini kapat, el ve ayaklarını serbest bırak, bacakların rahat, sırtın rahat, başın rahat…
  Düşünceler gidip gelebilir, benim sesime odaklan…
  Derin nefes al ve ver… nefesi burnundan al ve burnundan ver yavaş derin nefesler… kendi ritminde nefes al nefes ver… her nefes aldığında karnın şişsin her nefes verdiğinde karnın içine girsin… derin nefesler (bir dakika)
  Çok güzel bir kumsaldasın….
  Upuzun ve masmavi denizi olan bir kumsal…
  Ayakların çıplak, yürümeye başlıyorsun… Kum tanelerinin ayaklarının altında kayıp gittiğini hisset… Dalgalar ayak bileklerine çarpıyor ve seni ferahlatıyor.
  Denizin kokusunu nefes alırken hissetmeye çalış, nefes verirken o kokunun bedeninde sıkışıp kalmış negatif duygularını dışarı attığını düşün….nefes al kokuyu içine çek…nefes ver negatif ne varsa dışarı at. Bu bedeninde bir ağrıda olabilir… ağrıyı nefes verirken bedeninden dışarı at… (bir dakika bekle)
  Kumsalda yürümeye devam et..yavaş sakin adımlar at, her adımını fark et kumsalda ayak izin çıkıyor… az ileride bir kağıt, kalem ve cam şişe var.
  Hayalinde kağıdı eline al ve bu hayatta en çok istediğin şeyi o kağıda yaz, resmini de yapabilirsin bu sana kalmış. Çok iyi düşün, seni bu hayatta en çok mutlu edecek şey ne? …(1 dakika)
  Şimdi cam şişenin kapağını aç, kağıdı içine koy, camın kapağını kapat ve tüm gücünle fırlatabildiğin kadar uzağa fırlat.
  Ve arkasından şunu söyle:
  -Gerçekleşmek üzere harekete geçtin! Ben de harekete geçiyorum…
  Ve şunu sakın unutma, bu hayatta istediğin şey ne olursa olsun, amacına ulaşmak için elinden geleni yap ve onu gönülden iste. Emin ol ki bir gün mutlaka gerçekleşecektir.
  Şimdi içinden şu cümleyi tekrarla
  Ben istediklerimi elde etme gücüne sahibim. (3 defa)
  Akıllıyım, güçlüyüm ve ben çok şanslıyım. (3 defa)
  Şimdi hayalin gerçekleşmiş gibi yüzünde tatlı bir gülümsemeyle el ve ayak parmaklarını kıpırdat, yavaş yavaş gülen gözlerini aç ve oturma pozisyonuna gel…..
  Ceren Uysal’ın ödev çalışmasından uyarlanmıştır.