Hangisi Benim Yoga Duruşum

  Yaş: 6 yaş ve üzeri
  Burada çocuklara numara vermenin amacı kimin hangi sırada oyunu oynayacağının belirlenmesi içindir. Bu oyun ile çocuğun odaklanması ve kendi sıra numarasını, çektiği yoga duruşu ile arkadaşlarının yoga duruşlarını hatırlaması amaçlanmıştır.
  Çocuk sayısına göre örneğin 10 çocuk var ise sırası ile her çocuğa üzerinde numara yazılı kart ile yoga duruş kartı çektirilir ve herkese numarasını ve duruşunu unutmaması söylenir.
  Daha sonra bir kutuya numaralı kartlar konur.
  Numaralı kartlar kutusundan bir kart rastgele çekilir. Çıkan numara kimin ise o elinde ki yoga kartında ki duruşu arkadaşlarına yaptırır arkasından kutudan bir numara çeker ve yoga duruş kartını da diğer yoga kartları kutusuna ters olarak koyar.
  Çektiği numara kime ait ise bu sefer o gelip kendi yoga duruşunu yaptırır ve sonrasında kartını kutuya bırakır.
  Herkesin numarası çıktıktan sonra yoga duruş kartları karıştırılarak bu sefer tekrar kutudan kart seçilmesi istenir. İlk başlangıçta kim başlamışsa yine o başlar.
  Çocuk ilk kartının aynısını çeker ise o duruşu yapar ve ‘kendi kartımdı’ der.
  Eğer başkasının kartını seçer ise duruşu yapar ve hatırlarsa kimin kartı olduğunu söyler eğer hatırlayamaz ise tahminde bulunmaya çalışır.
  Tahminde bulunduğu arkadaşı yanlış kişi ise o kişi ses çıkarmadan olduğu yerde durur, o zaman onun kartı olmadığı anlaşılır. Başka bir tahminde bulunması söylenir eğer doğru kişiyi söyler ise o kişi hiçbir şey söylemeden kendi duruşuna geçer
  Bilinen çocuk duruşunu yaptıktan sonra bu sefer o kutudan bir yoga kartı seçer ve oyun aynı şekilde devam eder.
  * Oyunu kurgulayan: Ayşem Arslanoğlu Yogalin® eğitmeni