Sevmeyi Bilen Taş

  Hikâyeyi yazan: Elvan Eti – Yogalin çocuk yogası eğitmeni
  Yaş grubu: 5 yaş ve üstü
  Merhaba ben kocaman bir dağ ile (Dağ duruşu) masmavi denizin çocuğuyum. (kollar dalga şeklinde sallanır; önce sağ sonra sol)Beni bu sınıfa kırmızı saçlı bir kız getirdi. Yüzlerce taşın arasından neden beni seçti bilmiyorum ama biz taşlar da sevildiğimizi hissederiz.
  Bizi en çok deniz sever, her gün tertemiz sularıyla okşar bizi ( kendimize sarılıyoruz ) sonra rüzgâr sever; yumuşacık nefesiyle okşar yüzümüzü ( diğer taraftan da sarılıyoruz) Her gün minik balıklar yanımıza gelir ( balık duruşu ) ve aramıza karışarak bizimle kahvaltı ederler. Genellikle sandviç yeriz. ( sandviç duruşu )
  Sonra güneş yükselmeye başlar. Denizkızları ( denizkızı duruşu ) ve yelkenliler ( yelkenli duruşu ) denize çıkmaya başlar. Rüzgâr onları yolcu ederken bizde arkalarından şarkılar söyleriz.(oturarak rüzgâr duruşu ve güle güle sanaaa yolun açık olsuuun diye bir satırlık şarkı) Bebek yengeçler yavaş yavaş uykudan uyanırlar. Onların minicik kıskaçları vardır. ( bebek duruşu ve ardından uyanma hareketiyle esniyoruz )Küçük salyangozlar sürüne sürüne yanımıza gelirler. ( dairenin merkezine doğru bir salyangoz gibi sürünüyor ve aynı şekilde yerimize dönüyoruz )
  Bazen hiç beklenmedik kocaman bir dalga bizi uzaklara taşır. O zaman ağaçların, kedilerin ve bazen de çok güzel bir kelebeğin arkadaşı oluruz. (Ağaç-kedi-Kelebek duruşları)
  Artık sizin de arkadaşınızım ve hepinizi çok sevdim ( burada el ele tutuşuyoruz ). Evime dönmeden önce sizleri tek tek öpmek isterim ( taş elden ele dolaşır ve çocuklarla öpüşüp vedalaşır ).
  Bu yaz denize gittiğinizde diğer kardeşlerim ve arkadaşlarımla da tanışın lütfen. Hepsi çocukları çok severler. Onlara benden selam söylemeyi de unutmayın olur mu?