Sihirli Halı

  Rahat bir şekilde uzan. Bütün vücudunu gevşet, yavaşça gözlerini kapat.
  Bir sihirli halı düşün, dünyanın en eğlenceli halısı. Dikkatli bir şekilde halıyı incele. Rengârenk bir halı. Halının deseni de renkleri kadar dikkat çekici. Halının renklerini ve desenini hayal etmeye çalış ve bir süre hayalindeki bu halıyı seyret.
  Şimdi, hayalindeki halının ortasına bağdaş kurarak otur ve halının yavaşça yerden yükseldiğini hisset. Halı sen istedikçe yükselecek. Ne kadar yükselmek istiyorsan, o kadar yüksel. Kendini gittikçe daha hafif, huzurlu ve rahat hisset. Gökyüzü senin evin olsun. Ne yapmak istiyorsan onu yap, ister yumuşak bulutların arasında uç veya hızlan, bulunduğun yerden daha uzaklara git. Kontrol senin elinde, sen seçimlerinde özgürsün. İster zikzaklar çizerek git, ister bir aşığa bir yukarı. Dikkatlice bak ve halının saçaklarının rüzgârda uçuştuğunu gör. Rüzgâr saçlarının arasından geçiyor ve bulutlar yüzünü okşuyor. Sihirli halı sana dünya turu yaptırırken sende kendini daha canlı, özgür ve güçlü hissettiğini fark et.
  Canın ne zaman isterse, halıya yavaşlamasını söyleyebilir ve aşığa baktığında doğanın güzelliğini seyredebilirsin. İster deniz kenarı, ister karlarla kaplı dağları veya bir çölü hayal et ve seyret. Unutma seçim senin. Kendi seçimlerin için kendini özgür hisset. Yeni yerler ve yeni olanaklar seç.
  Kendini hazır hissettiğinde, sihirli halıya seni şu anda bulunduğun yere geri getirmesini söyle ve asla unutma sen seçimlerinde daima özgürsün.
  Olumlama: Ben kararlarımda özgürüm.
  Hikâye RelaxKids den uyarlanmıştır.