YOGALİN ÇOCUK YOGASI HOCALIK EĞİTİMİ

  Yogalin® Çocuk yogası hocalık kursu 4 günlük 2 hafta sonu şeklinde yapılmaktadır. Eğitim 3-8 yaş arası çocuklar ile çalışmak isteyenler içindir.
  Verilen Sertifika IYF onaylıdır, sertifika eğitim sonunda verilen ödevlerin yapılması ve 20 saatlik stajın tamamlanmasından sonra verilmektedir. Ödevlerin tamamlanması için 8 ay süre verilmekte ve 4 günlük eğitim ile öğrenilen bilgi bu ödevler ve stajlar ile pekiştirilmekte ve kişi daha güvenle ders vermeye başlamaktadır.
  Eğitim yoganın tüm basamaklarını kapsamaktadır. Yogayı sadece duruşlar olarak düşünmeyin. 8 basamaktan oluşan yoganın tüm basamaklarını çocukların pedagojik gelişimine uygun olarak anlatıp uygulamalar yapılmaktadır. Eğitim süresince kendi çocuk tarafınızı ortaya çıkaracak ve hem eğlenecek hem paylaşacak hem de öğreneceksiniz.
  Birçok farklı şehirlerde eğitim vermekteyiz.
  YAZ AYLARINDA EĞİTİM KONAKLAMALI OLARAK İZMİR KARABURUN’DA
  Yogalin Çocuk Yogası, Temmuz ve Ağustos aylarında konaklamalı olarak İzmir Karaburun’da 4 gün olarak küçük bir grupla yapılmaktadır. 2017 tarihleri yakında yayınlanacak. Küçük bir grup olduğu için tarihler belli olduğunda hemen kayıt yaptırmanızı tavsiye ederiz.
  Doğa harikası olan Karaburun’da Saip köyünde Mimas dağın eteklerinde olan bir evde kalınmaktadır. Dileyen sabahları hafif bir rüzgar esintisiyle yüzünü Mimas dağına çevirerek meditasyonla sabaha başlayabilir. Köyün merkezinde Nihal’in kır kahvesinde leziz bir kahvaltıdan sonra eğitim başlar. Öğle yemeği yine Kır kahvesinde yenmekte, öğleden sonra ki eğitimin tamamlanması ile akşamüzeri dileyenler kendilerini denizin soğuk sularına bırakıp bedenlerini rahatlatabilir. Akşam serbest.
  Karaburun İzmir’den 1 saatlik bir mesafede olduğu için katılımcılar temmuz veya ağustos aylarından hangi tarihte eğitime katılmayı düşünüyorlarsa 1 gün öncesi akşamüzerinden itibaren gelmelerini rica ediyoruz.
  YOGALİNYOGA ERGEN VE GENÇ YOGASI HOCALIK EĞİTİMİ (9-16 YAŞ ARASI)
  Ergenlerle nasıl çalışılır? Nasıl iletişim kurulur? Stratejik oyunların yogaya uyarlanması, sorgulama, meridyen çalışmaları, zihinsel imgeleme ve birçok başka başlıklarında içerdiği program konularının yanında eğitimden ayrıştıramayacağımız kendimizin gelişimi. Fizikselliğin ötesi ruhsal ve duygusal olarak ne durumdayız? Çocuklarla ve gençlerle çalışırken kendi gelişimsel durumumuzun da çok önemli olduğunu düşünüyoruz.
  Ergen yogası hocalık eğitiminde sadece ergenlerle çalışma yöntemlerini değil kendimizi de çalışacağız. Nerede durduğumuzu? Nasıl olduğumuzu? farkındalığımızı çalışacağız. Kendimizde keşfettiklerimizle gençleri daha iyi anlayacak ve onlara daha yararlı olabilme imkanımız olacak.
  Eğitim Yoga eğitmeni, Psikolog ve Aile danışmanı Aylin Tokcan tarafından verilip uygulamalar yapılmaktadır.
  İLETİŞİM :
  AYLİN TOKCAN : 0532 646 13 39
  yogalinyoga@gmail.com